Książki budzące świadomość: Moje TOP 5!

Jeśli trafiłeś na ten artykuł, to znaczy, że poszukujesz inspiracji i szukasz odpowiedzi na pytania, na które sam nie jesteś w stanie odpowiedzieć. Poniżej moja subiektywna lista pozycji, które mogą zmienić Twoje życie. Kto wie, może zainspirują Cię do zmiany, o której marzyłeś od dawna, ale zawsze coś Cię przed nią powstrzymywało? Udanego czytania!

 

1. “Rozmowy z Bogiem Tom 1” – Neale D. Walsch

Start mojej przygody z duchowością. Książka, która rozpoczęła moje wewnętrzne poszukiwania i dała mi wiele spokoju oraz radości. Nawet jeśli potraktujemy ją jako zbiór rad płynący z ust autora, było by grzechem z nich nie skorzystać. Dzięki nim poczułem się lepiej i poprawiłem jakość swojego życia duchowego. „Rozmowy z Bogiem” to cykl 3 książek autorstwa Walscha, w których relacjonuje to, co przekazywał mu Bóg w ciągu 3 lat korespondencji za pomocą pisma automatycznego. Nikt nie każe Ci wierzyć w to co przeczytasz, ale warto posłuchać tych alternatywnych, pięknych wizji, o jakich autor pisze w dialogu. Co złego jest w tym aby żyć w spokoju i zgodzie? Książkę również przeczytałem 2 razy i często wracam do wybranych rozdziałów.

książka o bogu
Rozmowy z Bogiem – Neale Walsch

2. “Przywracanie Zdrowia” – Dawid R. Hawkins

Przełomowa książka, dzięki której diametralnie polepszyłem swoją wiedzę o uczuciach, emocjach oraz zdrowiu. Hawkins prowadzi nas przez różne odkrycia badań nad świadomością. Dowiemy się z niej, dlaczego ciało może nie reagować na tradycyjne metody leczenia. Autor przedstawia szczegółowe metody i rady, dzięki którym można całkowicie się wyleczyć nawet z ciężkich, przewlekłych chorób. Zastosowanie duchowych praktyk oraz braku oporu przed emocjami i pogodzenia się z sytuacją jest kluczowe w procesie uzdrawiania. Książkę przeczytałem 2 razy i wracam do niej ilekroć przydały mi się poważny kryzys.

książka o zdrowiu
Przywracanie Zdrowia – Dawid Hawkins

3. “Efekt Miesiące Miodowego” – Dr Bruce H. Lipton

Ukochany dr Bruce. Ta książka to według mnie uzupełnienie jego największego działa: “Biologia Przekonań”. Ale wcale mu nie ujmuje treścią! Powyższa pozycja pozwala spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na związek między dwójką kochających się ludzi. Lipton omawia wpływy dobrych wibracji, świadomości i podświadomości, które wpływają na relacje miłosne. Sielankowe warunki mogą trwać dłużej niż miesiąc i wszystko leży w naszych rękach aby je utrzymać. Tłumaczy też problemy leżące w nas samych. Jeśli pozostawimy je nierozwiązane w jednym związku, mogą zostać “skopiowane” w następnym. Polecam wszystkim zakochanym i tym, którzy przeżywają problem miłosny ze swoim partnerem lub partnerką.

książka o związkach
Bruce Lipton – Efekt Miesiąca Miodowego

4. “Siedlisko Duszy”- Gary Zukav

Dla początkujących w tematach duchowości może być bardzo odkrywcza. Dla wtajemniczonych może nie do końca odpowiadać ze względu na język i styl pisarski, które jest różnie postrzegany. Autor tłumaczy ślepe dążenie gatunku ludzkiego do władzy zewnętrznej, która zrzuca nas w przepaść. Daje nam receptę w postaci duchowego systemu wartości i zajrzenia wewnątrz siebie. To opowieść o tym, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.  Znaleźć można tutaj informacje o tym, czego dusza się uczy, z czego czerpie informację oraz czym jest intuicja. Dla mnie obowiązkowa do przeczytania!

Książka rozwojowa
Siedlisko Duszy – Gary Zukav

5. “Spotkania w Azji” – Wojciech Jurojć

A co! Polecam Wam dzieło własnego autorstwa. Idealna opcja na to, aby oderwać się od codziennej szarzyzny i przenieść się w świat kolorowych azjatyckich historii. Książka powinna Was zainspirować do wyjazdu w nieznane oraz zwrócić uwagę na świadomość w podróży i w życiu codziennym. Lekka, ława i przyjemna. Owoc moich 12 lat podróżowania i mieszkania za granicą. Have fun!

książka o azji
Spotkania w Azji – Wojciech Jurojć

To tylko 5 pozycji, ale jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie! Niech Wam służą. Swoją drogą już niedługo startuję z webinarami o tej samej tematyce, także będziecie mieli okazję posłuchać o konkretnych zagadnieniach bardziej dokładnie. Stay tunned!

The following two tabs change content below.

Wojciech Jurojć

Podróżnik i pisarz. Od dwunastu lat w ruchu, zmienia miejsca zamieszkania i poznaje lokalne kultury Azji. Przez ponad 7 lat pracował i mieszkał za granicą, w tym cztery lata w Azji. Odwiedził ponad 55 krajów świata. Obecnie pomaga ludziom świadomie podróżować pisząc na blogu oraz organizując wyjazdy kulinarno przygodowe (www.foodkrywcy.com). Prowadzi również warsztaty/konsultacje z oddechu i zdrowia mentalnego dla firm i klientów indywidualnych.
0 Udostępnień
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top