Najlepsze kawiarnie w Gdańsku! TOP 5!

Jesień już za oknem, więc człowiek coraz bardziej zaczyna doceniać klimat przytulnych kawiarni i smak ciepłej małej czarnej. Gdzie serwują najlepszą kawę? Gdzie jest najbardziej przytulnie? Albo gdzie możecie w ciszy i spokoju usiąść z laptopem i “odpiąć” się od matrixa w Gdańsku? Już spieszę Wam z pomocą! Oto moje TOP 5 kawiarni, które polecam niezależnie od pory roku. Zaczynamy.

 

1. LANG FUHR

Dawny Kurhaus. Miejsce kultowe, bo była to jedna z pierwszych kawiarni młodego pokolenia na ulicy Wajdeloty. Przyciągała i wciąż przyciąga studentów, artystów, mieszkańców, którzy lubią posiedzieć przy dobrej kawie albo piwie. Ja zawszę się skuszę na małą czarną i nie zawaham się wyjąć laptopa. Szczególnie z rana beztroska, senna i klimatyczna atmosfera.

Lang Fuhr Gdańsk
Lang Fuhr Gdańsk

 

Gdańsk Wrzeszcz
Klimat Lang Fuhr
Gdańsk Wrzeszcz
kawa w Lang Fuhr

 

2. SKŁADAK

Kawa, wino i… serwis rowerowy. Czyli jednym słowem… Składak! Miejsce kompletnie niecodzienne: za jednym oknem nowoczesny, modny Wrzeszcz, za drugim: historyczne domy, a w środku niczego sobie kawiarnia! Amatorzy jedzenia też znajdą tutaj coś dla siebie. Polecam świetne kanapki i burrito

Gdańsk Wrzeszcz
Składak
Składak Gdańsk
Nostalgia w Składaku 🙂

 

3. PRZELEWKI

Raj dla kawoszy. Kameralna kawiarnia prowadzona przez profesjonalistów i pasjonatów kawy. Lokalny klimat i przyjazna atmosfera rozweselą każdego, kto będzie wracał ze spaceru po Parku Oliwskim. W dodatku właściciel zawsze uraczy Was dowcipem.

Gdańsk Oliwa
Kawiarnia Przelewki
Kawiarnia Przelewki
Kawiarnia Przelewki

 

4. CZKAWKA

W tym szczególnym miejscu znajdziecie duży wybór kaw pod alternatywne sposoby parzenia (drip, aeropress, gabi i chemex). Serwują też pyszne ciasta, które sami robią. Kawiarnia znajduje się bardzo blisko dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz. Choć jest bardzo mała ma swój specyficzny i oryginalny klimat.

Fot. Pitu Pitu

 

5. PUBLICZNA CAFE

Schowana na Dolnym Mieście na terenie starej fabryki karabinów. Niesamowity klimat. Tutaj nie znajdziecie turystów. Świetna kawa i cisza (poza weekendami) w pakiecie. Czas się zatrzymał. Historia miesza się z nowoczesnością. Polecam!

Fot. Publiczna Cafe
Fot. Publiczna Cafe

 

Jeśli znacie inne ciekawe kawiarnie w Gdańsku dajcie koniecznie znać!

 

Wojtek Jurojć

The following two tabs change content below.

Wojciech Jurojć

Podróżnik i pisarz. Od dwunastu lat w ruchu, zmienia miejsca zamieszkania i poznaje lokalne kultury Azji. Przez ponad 7 lat pracował i mieszkał za granicą, w tym cztery lata w Azji. Odwiedził ponad 55 krajów świata. Obecnie pomaga ludziom świadomie podróżować pisząc na blogu oraz organizując wyjazdy kulinarno przygodowe (www.foodkrywcy.com). Prowadzi również warsztaty/konsultacje z oddechu i zdrowia mentalnego dla firm i klientów indywidualnych.
0 Udostępnień
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top